تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

ابزارهاي ابتدایی تدريس رياضي

  دریافت برگه «ارتباط مباحث حساب »

   برخی دانش آموزان در فهم بعضی از مباحث کتاب دچار اشکال می شوند و کوشش معلم در تفهیم آن درس سودی نمی بخشد. بخش عمده ای از این اشکالات مربوط به بدفهمی مباحث گذشته ریاضی می باشد که بطور سلسله وار به یکدیگر مربوط هستند.
  این برگه همانند یک راهنمای نقشه به دانش آموز کمک می کند تا اولاً متوجه ارتباط مباحث با یکدیگر باشد و بداند در صورت متوجه نشدن یک مبحث ممکنست سال آینده در ادامه همان مبحث دچار اشکال شود و لذا بدنبال رفع اشکال برود، ثانیاً اگر در یک مبحث دچار مشکل شد، پیش نیازهای آن مبحث را در سال های گذشته دانسته و اول به سراغ رفع اشکال در آنها رفته و آنگاه به مبحث سال جاری بپردازد.
  همچنین این برگه، یک نقشه مفهومی برای معلمان محترم ریاضی می باشد که با کمک آن می توانند قبل از شروع به تدریس مبحث جدید، از مباحث مربوط به آن، در سال های گذشته، اطلاعات کافی کسب کرده و پیش از آغاز تدریس، با کمک آزمون کوتاهی از تسلط کافی دانش آموزان بر مبحث پیش نیاز گذشته، مطمئن شوند.

  پیشنهاد کاربردی: برگه را به تعداد دانش آموزان تکثیر کنید و از آنها بخواهید تا آن را در ابتدای دفتر ریاضی خود بچسبانند. همچنین یک نسخه از آن را در ابتدای پوشه کار خود، نصب فرمایید.


  این مطلب تا کنون 127 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : مبحث ,مباحث ,دانش ,ریاضی ,مربوط ,آموزان ,دانش آموزان ,مبحث دچار ,دچار اشکال ,
  ابزارهاي ابتدایی تدريس رياضي

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 30 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر